We provide FOUR packages for various learning needs, please choose one that fits you the most.
| 1st:Premium course |
Total Price |
| 5 sessions |
Note: The premium course will give you a value for money experieThe premium course will give you a value for money experience. Your private
tutor will design learning plan and ensure the goal to be achieved. Guarantee is
also provided for such course.
| 2nd: Standard course |
Total Price |
| 12 sessions in total |
$ 162 ($ 13.5 /per session)
(VIP member price $10.5 / session Details)
|
| 24 sessions + 2 sessions Free |
$ 324 save $27
(VIP member price $10.5 / session Details)
|
| 36 sessions + 4 sessions Free |
$ 486 save $54
(VIP member price $10.5 / session Details)
|
| 60 sessions + 8 sessions Free |
$ 810 save $108
(VIP member price $10.5 / session Details)
|
Note: n. The maximum valid period is 12 weeks for each 12 sessions, e.g. if you purchase 36 sessions, the valid period is 36 weeks
| 3td: Monthly subscription course |
Total Price |
| 1-month subscription |
$ 198 Up to 21 sessions per month, as low as
$10.5 per session.
|
| 3-month subscription |
$ 535 10%
discount, save $59. Up to 21 sessions per month,
as low as $8.5 per session.
|
| 6-month subscription |
$ 950 20%
discount, save $238. Up to 21 sessions per month,
as low as $7.5 per session.
|
Note:
This purchase is to be renewed automatically by the end of each semester, but you can cancel the subscription of next semester at any time before it starts.
| 4th:Test prep course |
Total Price |
| 10 sessions in total |
$ 198 ($ 19.8 per session)
VIP member price $14/session
|
Note: This course is suitable for those learners who want to prepare various Chinese test, including HSK, AP, VCE and so on. Guarantee is also provided for such course. The client can continue the course for free if we fail to pass the test.
| VIP membership |
| $ 120 Become
VIP and save big |
|
|
Become our VIP member and save more
If you get a VIP membership number, every time you purchase lessons from our website, you will get 25% extra lessons for FREE, that means, if you buy 24 lessons at the normal price, enter the VIP membership number when you make the payment, you'll get extra 6 lessons (24 x 25%) for free, so the total lessons you get will be 30 for the payment of 24 lessons, and the price becomes about $10.5/lesson for 1 on 1 private coaching.
There are two ways you can get a VIP number:
1. pay $120 fee for a life VIP membership
2. Buy 60 lessons or more at a time
(Buy 60 lessons at the normal price, you will get: 60 lessons + 8
Free lessons +
Free VIP life membership
(worth $120)
Tips:
1. A regular private class lasts 50 minutes. Only ONE regular class is permitted
to reserve within 24 hours.
2. With compliments, all sets of Online Course (multimedia
courseware) are accessible free of charge to formally-subscribed students.